Vážení závodníci a závodnice,

třetí soutěží AUTO Design Cupu 2021, která proběhne v sobotu 18.9.2021, bude nová soutěž, kterou jsme měli v plánu již v minulé sezoně, ale nepodařilo se ji uspořádat. Letos ale tato novinka bude.

Vzhledem k faktu, že není možné pohybovat se se soutěžními a upravenými vozy po pozemních komunikacích v běžném silničním provozu, zůstávají naše soutěže ve formátu jedné RZ s přilehlým servisním areálem.

I tato soutěž bude o jedné velmi technicky náročné a těžké rychlostní zkoušce, která povede po lesních komunikacích. Délka RZ bude 7,5 km a převážná většina tratě vede do kopce. Tato zkouška je velmi podobná RZ Rally Krtely, ale s větším stoupáním. Kvůli obtížnosti a nebezpečí této RZ budou do soutěže přijata pouze vozidla opatřena ochranným rámem (vyjma skupiny A1). Časová náročnost zase způsobila, že maximální propustnost tratě bude 30-35 posádek. Důsledkem nízké propustnosti a náročnosti vůči počtu pořadatelů na trati bude mírně navýšené startovné oproti jiným soutěžím ADC.

Servisní zóna bude v „Kempu Rožmberk nad Vltavou“, kde jsou k dispozici krásná sociální zařízení, sprchy, bary, výborná kuchyně a je zde možnost ubytování v chatkách nebo ve vlastních stanech.

!!! POZOR – Bude povinností mít v servisním místě pod vozem plachtu. Tato povinnost bude nekompromisně kontrolována. Bez použití plachty pod vozem bude posádka ze závodu vyloučena a bude muset ihned opustit areál kempu!!!

Zda-li bude soutěž odjeta bez větších problémů, je po vyhlášení vítězů plánované posezení s jezdci a pořadateli, doprovázené hudbou a pravděpodobně i alkoholem. :D

Věnujte pozornost propozicím k závodu, kde najdete informace k RZ, časovému harmonogramu aj.

Velké díky patří panu starostovi Mgr. Čtveráčkovi a obci Rožmberk nad Vltavou, Richardovi, Dominikovi a Monice Dobiášovým za možnost zázemí v Kempu Rožmberk n/Vlt., zástupcům

Lesy ČR, SPÚ ČR a všem dotčeným úřadům a institucím, které nám vyšly vstříc v povolovacím procesu.

Děkujeme a těšíme se na viděnou.

AUTO Design Racing Team